Aanmelden Verdiepingsdag
2 november


  • Bekijk het programma rechts bovenaan deze pagina (op mobiel onderaan) en geef hieronder je voorkeur op.

  • Als je gekozen hebt voor een workshops in de ochtend, vul hieronder je eerste en tweede keuze in.
  • Mijn voorkeur voor de middag workshop is:

Praktisch

thema: ‘Spelend wijs’
tijd: 09.30 – 16.00 uur
locatie: Stichtse Vrijeschool, Socrateslaan 24 Zeist
kosten: € 75,- inclusief lunch, LET OP: speciale prijs van € 50,- voor VAK-leden
meer info: cursus@pedagogievoorhetjongekind.nl of info@school-vak.nl

Download de flyer in pdf >

Programma

Programma Inspiratie- en Verdiepingsdag BSO & KDV
School voor Antroposofische Kinderopvang & Pedagogie voor het Jonge Kind

Zaterdag 2 november, 09.00 – 16.00 uur, Stichtse Vrijeschool (Socrateslaan 24 Zeist)


09.00 – 09.30 uur Inloop


09.30 – 10.00 uur Zingen olv Inge van Keulen


10.00 – 11.15 uur Lezing orthopedagoog Louise Berkhout: ‘Het belang van spelen voor het kind’


11.15 – 11.45 uur Pauze & standjes in de gang


11.45 – 13.00 uur Sprekers BSO Praktijkervaringen & Uitwisseling (Linde Joosten van BSO Dons)
11.45 – 13.00 uur Workshop Rituelen in het kinderdagverblijf (Gisella van Riet)
11.45 – 13.00 uur Workshop De betekenis van eigen spelinitiatieven voor de ontwikkeling van de baby. De visie vanuit de Emmi Pikler pedagogie (Reina Duine)
11.45 – 13.00 uur Workshop Buitenspelen met baby’s, hoe doe je dat? (Ity Busstra)
11.45 – 13.00 uur Workshop Verzorging voor het jonge kind (Judith Mulder)
11.45 – 13.00 uur Workshop Voeding voor het jonge kind (Machteld Hermens)


13.00 – 14.00 uur Lunch & standjes in de gangen


14.00 – 15.30 uur Workshop Hoe komen we van bewegen tot spel? (Luc van Kessel)
14.00 – 15.30 uur Workshop Kring- en Handgebarenspelen (Gisella van Riet)
14.00 – 15.30 uur Workshop Samenwerkingsspelen (Carien Huijzer)
14.00 – 15.30 uur Workshop Buitenspel & Natuurbeleving (Barry Blommestein)
14.00 – 15.30 uur Workshop Spelenderwijs met speksteen (Vincent de Vries)
14.00 – 15.30 uur Workshop Spelen met klei (Riemy Bosgra)
14.00 – 15.30 uur Workshop Muziek op schoot (Annemarie Wijcherson)
14.00 – 15.30 uur Workshop Taal, Spraak & Kinderboeken (Olaf Suidman)
14.00 – 15.30 uur Workshop Liefdevol begrenzen (Loïs Eijgenraam)
14.00 – 15.30 uur Workshop Ondernemerschap in antroposofische kinderopvang (Wido Jonges)


15.30 – 16.00 uur Gezamenlijke afsluiting